Професійно-технічне училище №4 Житомирська обл. м. Бердичів
П`ятниця, 17.09.2021, 22:43
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [1]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Головна » Статті » Мої статті

Історична довідка про навчальний заклад
                        Історична довідка про навчальний заклад


ПТУ № 4 м.Бердичева було створено 07.04.1930 року на базі машинобудівного заводу „Прогрес” (як школа ФЗН).

В 1940 році переіменовано з ФЗУ в ремісниче училище № 2. Учні під кервництвом досвідчених майстрів виробничого навчання виготовляли складну продукцію, таку ж, як виготовляв базовий завод „Прогрес”. 6 липня 1941 року, за 4-дні до приходу фашистів в м.Бердичів, училище було евакуйовано в місто Бєлово, Кемеровської області, де учні виготовляли зброю та ремонтували військову техніку для фронту. В січні місяці 1944 року місто Бердичів було звільнено від фашистських загарбників, і училище повернулося в рідне місто, де учням і майстрам виробничого навчання довелося поєднувати навчання з відбудовою зруйнованих фашистами корпусів та майстерень. З 1958 року училище отримує назву Міськ.ПТУ № 4, а з вересня 1984 року СПТУ № 4, з 3-и річним терміном навчання, де учні одночасно з професією отримують і загальну середню освіту.

З вересня 1987 року училище переходить в новий комплекс на 720 учнівських місць, де передбачено 20 навчальних кабінетів та 8 майстерень, їдальня на 250 місць, спортзал 12 х 24 м, бібліотека на 50 місць, гуртожиток на 468 місць.

За 76 років свого існування в училищі підготовлено і направлено в народне господарство країни біля 20 000 кваліфікованих робітників з 12- професій машинобудівників.

Гордістю училища є його випускники, які працювали і працюють в різних галузях народного господарства України та за її межами: Герой Рядянського Союзу льотчик Скобль Михайло Іванович; Герой Соціалістичної праці Ворона К.К. – бригадир формувальник з-ду „Прогрес”; Горбаченко Л.І. – нагороджена орденом Леніна, депутат Верховної Ради СРСР трьох скликань-електрозварниця з-ду „Прогрес”; Почесний громадянин м.Бердичева Ляшенко П.І. нагороджений орденом Леніна, лауреат Державної премії СРСР Рибак Б.В. – бригадир токарів заводу „Прогрес”; Петронговський Р.Р. – заступник голови Житомирської обласної ради; Левчук І.О. – режисер кіностудії ім. Довженко (фільм „Ключі від неба” та інші); Кобко В.Д. кандидат технічних наук, доцент Чернігівського політехнічного інституту; Войтко М.Г. –директор ливарного комплексу заводу „Прогрес”; Ковальчук М.А. – директор АТП – 11856, Переверзін П.І. – директор заводу „Трансмаш”; Вознюк Л.П. – директор ПТУ № 4 до 1995р. Знані педагоги, які працювали у минулі роки: - директор Двірченко Іван Гнатович – „Заслужений працівник професійно-технічної освіти УРСР; - викладач фізвиховання Семенюк Борис Іванович – „Заслужений працівник професійно-технічної освіти УСРС; - старший майстер Багинський Петро Антонович – „Заслужений працівник професійно-технічної освіти УСРС”; - майстер виробничого навчання Козачук Дмитро Іванович – „Заслужений працівник професійно-технічної освіти УСРС”. Сьогодні в училищі працюють висококваліфіковані відповідальні працівники: Муравйов Б.О., Веремеєнко Е.П., Ясінська Л.Б., - викладачі спецдисциплін мають вищу кваліфікаційну категорію. Сім викладачів мають першу кваліфікаційну категорію, шести викладачам присвоєно педзвання „старший викладач”. З одинадцяти майстрів виробничого навчання двом присвоєно педзвання „Майстер виробничого навчання І категорії”, п"яти – „Майстер виробничого навчання ІІ категорії”. Всі мають п’ятий – шостий кваліфікаційні розряди. Випускник училища старший майстер Штика В.А. після закінчення в 1975 році Київсього ІПТ пройшов трудовий шлях від майстра виробничого навчання до старшого майстра, заочно закінчив Рівненський педагогічний інститут, нагороджений Грамотами Міністерства освіти України і Знаком відмінник освіти України. Лерман Ю.М. – майстер виробничого навчання груп електромонтерів підготував понад 300 кваліфікованих робітників, крім високого професіоналізму Юрій Михайлович володіє високим мистецтвом виховання учнів.

З 2007 року училище очолює Климов Вадим Едуардович, який раніше працював заступником директора з навчально-виховної роботи. Про високий рівень кваліфікації педпрацівників училища свідчать професійні здобутки їх вихованців.Так у 2003 році учень гр.1,де майстром виробничого навчання Осінний Петро Альбинович „Майстер виробничого навчання І категорії „ - Сєроветник Сергій посів І місце в обласному конкурсі з профмайстерності з професії „Електрогазозварник” і ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі,що проходив у м.Донецьку. У 2005 році учні групи ТУ ,де майстром виробничого навчання Терлецький Володимир Вацлавович „Майстер виробничого навчання І категорії”, учні посіли І – ІІІ місця в обласному конкурсі з професії „Токар”, а учень Сергій Макарчук виборов у Всеукраїнському конкурсі,що проходив у м.Кривий Ріг – ІІ місце. Не тільки професійними якостями вирізняються учні ПТУ-4, але й творчим натхненням.Так у 2005 році учень гр.11 Кравчук Максим отримав Грамоту Міністерства освіти інауки України та Ради Європи за участь у конкурсі „ Європа в школі „ ,а учень гр4 електромонтерів Саух Михайло став призером у Всеукраїнському конкурсі,присвяченому пам`яті Т.Г.Шевченка.Це виїхованці старшого викладача "спеціаліста І категорії” викладача української мови і літератури Петрунько Віри Петрівни. Тільки за останні п’ять років державна кваліфікаційна комісія присвоїла підвищені кваліфікаційні розряди 106 випускникам і диполоми з відзнакою отримали 98 випускників.
Категорія: Мої статті | Додав: ryghaya (18.11.2009)
Переглядів: 1835 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Antonia   [Матеріал]
Now I feel stpudi. That's cleared it up for me

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz